İstanbul Hopa 00:00:0000:00:00
HOPALILAR DERNEĞİ Kuruluş 1997
Hopalılar Derneği, bayrak

Faaliyetlerimiz

2.12.2017 14:56:14 5203 Kurumsal

Faaliyetlerimiz

HOPALILAR DERNEĞİ MAYIS 2010 - MAYIS 2012 DÖNEMİ 
YÖNETİM KURULU YILLIK FAALİYET RAPORU

HOPALILAR DERNEĞİ’NİN DEĞERLİ ÜYELERİ, 

BUGÜN GENEL KURULUMUZA KATILIM GÖSTEREN SİZ TÜM DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZE, GEREK ŞAHSIM ADINA GEREK YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYESİ ARKADAŞLARIM ADINA ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDİYORUM. BİLİNDİĞİ ÜZERE YÖNETİM VE DENETİM KURULLARIMIZ, MAYIS 2010 TARİHİNDE YAPILAN GENEL KURULDA SİZLERİN TEVECCÜHLERİ NETİCESİNDE GÖREVE SEÇİLMİŞLERDİR. SİZLERE GÜNDEMİMİZDE YER ALDIĞI ÜZERE, KISACA AŞAĞIDA MADDELER HALİNDE YÖNETİM KURULUMUZUN BU GÖREV SÜRESİ İÇERİSİNDEKİ FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERMEK İSTİYORUM: 

1. DERNEĞİMİZİN VAR OLMA AMAÇLARINDAN BİRİ OLAN, BAŞARILI VE DESTEĞE İHTİYACI BULUNAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK BURS VERME GAYRETİMİZ BU DÖNEMDE DE BÜYÜK ÖZVERİYLE DEVAM ETTİRİLMİŞTİR. HAYIRSEVER BİR KISIM ÜYEMİZ* VE AYNI ZAMANDA DERNEK MERKEZİNDE ÇEŞİTLİ SOSYAL FAALİYETLERDE BULUNAN EŞLERİMİZİN GAYRETLERİYLE KENDİ ARALARINDA TOPLADIKLARI BAĞIŞLARLA TOPLAM YETMİŞ İKİ (72) ÖĞRENCİMİZE 67.800,00 TL TUTARINDA BURS VERİLMİŞTİR. 

(* HAYIRSEVER ÜYELERİMİZ: VAROL TÜRKER - 13 ÖĞRENCİ, YENER CİNER - 12 ÖĞRENCİ, AKMAN ALKUMRU - 10 ÖĞRENCİ, HATİCE KÜÇÜK - 5 ÖĞRENCİ, ZİYA KARAMAN - 2 ÖĞRENCİ, BERİL KASIMOĞLU - 1 ÖĞRENCİ, TURAN-SELVİN KASIMOĞLU- 2 ÖĞRENCİ, CEYDA ÇAPAN UÇANKALE - 2 ÖĞRENCİ, SERAP BAŞARAN - 2 ÖĞRENCİ, YILÖREN KOÇAK - 2 ÖĞRENCİ, CEREN KÜÇÜKALİ KÜÇÜK - 1 ÖĞRENCİ, HANDAN ÇAPAN AKYÜZ - 1 ÖĞRENCİ, ZEKERİYA YURTTAŞ - 1 ÖĞRENCİ, SERPİL ÇAPAN - 2 ÖĞRENCİ, HALİM ÇAPAN - 2 ÖĞRENCİ, MEHMET AYDIN - 1 ÖĞRENCİ VE ASIM KÜÇÜK - 1 ÖĞRENCİ) 

2. EN TEMEL SORUNLARIMIZDAN BİRİ OLAN DERNEK BİNAMIZIN TAPUSU, BÜYÜK UĞRAŞILAR VE ÖZVERİLER NETİCESİNDE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMUŞ, KARTAL BELEDİYESİ’NDEN DERNEK BİNAMIZIN İSKANI ALINARAK KAT MÜLKİYET TAPUSU ÇIKARTILMIŞTIR. 

3. ONURSAL ÜYELERİMİZDEN SAYIN AKMAN ALKUMRU TARAFINDAN DERNEK BİNASI ANTRESİNE 50 M2 ÇELİK KONTRUKSİYON SUNDURMA, BİLA BEDEL YAPTIRILMIŞTIR. YİNE AYNI SUNDURMANIN ÇATI KAPLAMASI İSE BAŞKAN YARDIMCIMIZ SAYIN HALUK KARAHASAN TARAFINDAN YAPTIRILMIŞTIR. 

4. DERNEK BODRUM KATININ KOMBİSİ ALINARAK KALORİFER DÜZENİ TAMAMLANMIŞ, YİNE BU KATTA BULUNAN MUTFAĞIN KAPI VE PENCERESİ, MOBİLYALARI VE MUTFAK DÜZENLERİ TAMAMLANMIŞTIR. 

5. DERNEK BİNAMIZIN ÇEVRE EMNİYETİ VE GÜVENLİĞİ İÇİN KAMERA GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ KURDURULMUŞTUR. 

6. DERNEK BİNAMIZIN ÖN TARAFI MERMERLE KAPLANMIŞ VE ESKİSİNDEN ÇOK DAHA GÜZEL HALE GETİRİLMİŞTİR. 

7. İLÇEMİZİN KURTULUŞ GÜNLERİNİN YILDÖNÜMLERİNİ KUTLAMAK VE HOPA’LI HEMŞEHRİLERİMİZLE ÖZELLİKLE EŞ VE ÇOCUKLARIMIZIN KATILIMIYLA DAHA ÇOK BİRLİKTE OLMAK, KAYNAŞMAK AMAÇLI GECELER DÜZENLENMİŞTİR. 2010 YILI MART AYINDA MALTEPE MAKSEV RESTORAN’DA, 2012 YILI MART AYINDA İSE KARTAL KOLCUOĞLU RESTORAN’DA ÜYELERİMİZİN VE MİSAFİRLERİMİZİN DEĞERLİ KATILIMLARIYLA İKİ AYRI KUTLAMA GECESİ DÜZENLENMİŞTİR. 

8. MÜZİKSEVER ÜYELERİMİZİN KATILIMI VE MALTEPE HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN HASAN SÖNMEZ’İN YARDIMLARIYLA TÜRK SANAT MÜZİĞİ KURSLARI DÜZENLENMİŞ, KURS SONUNDA TÜRKAN SAYLAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE KONSERLER DÜZENLENMİŞTİR. 

9. GEÇMİŞ DÖNEM ARTVİN MİLLETVEKİLİ OLAN SAYIN YÜKSEL ÇORBACIOĞLU ONURUNA, 2011 GENEL SEÇİMLERİ ÖNCESİ HOPA’LI HEMŞEHRİLERİ OLARAK, ADAY OLMA ÇALIŞMALARINDA MORAL DESTEK SUNMAK ADINA DERNEK ÜYEMİZİN KATILIMIYLA BİR YEMEK DAVETİ DÜZENLENMİŞTİR. 

10. DERNEK BİNAMIZI İNŞA ETTİĞİMİZ ARSANIN SATIN ALIMINDA VE BU BİNANIN YAPILMASINDA ANKARA’DAN İSTANBUL’A GELEREK ÇOK DEĞERLİ KATKILAR SUNAN EMEKLİ TÜMGENERAL SAYIN BAHTİYAR TÜRKER VE YİNE DERNEĞİMİZE YENİ ÜYE OLAN, ENGİN BİLGİ VE TECRÜBELERİNİ DERNEĞİMİZ FAALİYETLERİNDE ORTAYA KOYAN SAĞLIK ESKİ BAKANI SAYIN MEHMET KAZIM DİNÇ ONURUNA DERNEK ÜYEMİZİN KATILIMIYLA BİR YEMEK DAVETİ VERİLMİŞTİR. 

11. DİĞER YEMEK DAVETLERİNDE DE OLDUĞU GİBİ DERNEK YÖNETİM KURULU ÜYESİ SAYIN VAROL TÜRKER’İN ŞAHSİ GAYRETLERİ VE ÖZVERİSİYLE, BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ’NE BAŞKAN SEÇİLEN, HEMŞERİMİZ SAYIN FİKRET ORMAN‘IN ONURUNA, YAKLAŞIK 50 DERNEK ÜYEMİZİN KATILIMIYLA 2 MAYIS 2012 TARİHİNDE BİR YEMEK DAVETİ DÜZENLENMİŞTİR. BU GECEDE AYRICA SAYIN FİKRET ORMAN’A DERNEĞİMİZ ADINA BİR PLAKET SUNULMUŞTUR. 

12. DERNEĞİMİZİN KURULUŞ AMAÇLARINDAN BİRİ OLAN ÜYELERİMİZ ARASINDAKİ SOSYAL DAYANIŞMAYI GELİŞTİRMEK VE DESTEK OLMAK AMAÇLI FAALİYETLERİMİZDEN BİRİ DE; BU DÖNEM İÇERİSİNDE VEFAT EDEN DERNEK ÜYESİ VE YAKINLARI İÇİN ÜYELERİMİZE CEP TELEFONUYLA BİLGİ MESAJLARI ÇEKMEK OLMUŞTUR. KENDİLERİNİ BU VESİLEYLE BİR KEZ DAHA SAYGIYLA ANIYORUZ. 

13. DERNEK BİNAMIZIN ÜST KATINDA İKİ HAFTADA BİR PERŞEMBE GÜNLERİ, “KADINLAR GÜNÜ” DÜZENLENEREK ÖZELLİKLE EŞLERİMİZİN, KADIN ÜYELERİMİZİN BİRAYA GELMESİ VE KAYNAŞMASI AMAÇLANMIŞTIR. YİNE BU KONUDA BAZI DERNEK ÜYELERİMİZİN ZAMAN ZAMAN YURT İÇİ VE YURT DIŞI GEZİLERİ DÜZENLEMELERİNE ÖNCÜLÜK EDİLMİŞ, BU KONUDA GEREKLİ HABERLEŞMELER ÜYELER ARASINDA KOORDİNE EDİLMİŞTİR. 


HOPALILAR DERNEĞİ’MİZİN DEĞERLİ ÜYELERİ, 

YUKARIDA ÖZETLE ARZ ETMEYE ÇALIŞTIĞIMIZ BU FAALİYETLERİMİZ HİÇ KUŞKUSUZ DAHA BÜYÜK BİR İVMEYLE, SİZLERİN VERECEĞİ DEĞERLİ KATKILARLA HEYACAN KAZANACAK, ŞEVK EDİNECEKTİR. BUNA YÜREKTEN İNANIYORUZ. KEZA YİNE BU BİLİNÇ VE BU ÜMİTLE SON OLARAK SİZLERDEN DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE, YARINDA DA DERNEĞİMİZE SAHİP ÇIKMANIZI, HERKESİN OLANAKLARI ÇERÇEVESİNDE AMA MADDİ AMA MANEVİ DESTEK VERME GAYRETİ İÇERİSİNDE OLMASINI BEKLİYORUZ. BİZLERİ BU DÖNEM İÇİN YÖNETİM KURULU OLARAK GÖREVE SEÇMENİZ VE BU SÜREÇTE BİZLERE DESTEK OLDUĞUNUZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYOR, YENİ DÖNEMDE SEÇİLECEK YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYESİ OLACAK DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZE DE ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUZ. 

SAYGILARIMIZLA, 

13.05.2012 

HOPALILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU’NU TEMSİLEN 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI 

Halim ÇAPAN 

Resim Galerisi

E-Bültene üye ol E-Bültene üye olarak, mail üzerinden bilgilendirmeler alabilirsiniz.
Yönetim Kurulu